Adnan Menderes Blv. No:8/A

Çeşme / İzmir / Türkiye

0850 850 73 56

Bize Ulaşın

Ferrodor 255

Temel Uygulamalar:

Ferrodor® 255 yüzme havuzlarında bulanıklığa sebep olan askıda katı maddelerin çöktürülerek sistemden uzaklaştırılmasında kullanılan organik içerikli bir üründür.

Genel Tanım:

Ferrodor® 255 % 10 Dimetilamin epiklorohidrin etilenamin içeren sıvı halde bir üründür. Ambalaj şekli 20 kg’lik plastik bidondur.

Fiziksel Özellikler:

Fiziksel hali: Sıvı

Rengi: Hafif sarı

pH (%100): 4.5 - 5.5 (20 C)

Yoğunluğu: 1.0-1.1 gr / cm3

Suda çözünürlüğü: Suda çözülür.

Kullanım Şekli ve Dozaj:

Bu ürün doğrudan havuz suyuna tatbik edilmeyip havuz suyunun filtrasyonu öncesi kullanılmaya uygundur. Havuz suyunda kullanım süresince oluşan askıdaki katı maddeler, organik kaynaklı yağlar, inorganik kökenli silikatlar ve tuzlar bulanıklığa sebep olmaktadır. Bu maddelerin çöktürülerek dip süpürgesi ile veya filtre edilerek havuzdan uzaklaştırılması gerekmektedir.

Ferrodor® 255, tek başına veya Ferrodor® 250 ve Ferrodor® 254 ile birlikte kullanılabilir. Havuz sezonu başlangıcında zemini temizliyebilmek için 1 lt/50 m3 olacak şekilde dozajlanır. Daha sonra 2 haftada 1lt/50 m3 olacak şekilde dozajlanmaya devam edilir. Ancak yağmur, fırtına veya çok kullanımda bu oran iki kat yükseltilebilir. Havuz suyu çok kirli ise haftada 2 lt/50 m3 kullanılmasında sakınca yoktur.

Ferrodor® 255 tek başına kullanıldığında kirliliklerin filtrelere taşmasını ve kum filtresinde tutulup, geri yıkama sırasında sistemden atılmasını sağlar.

Ferrodor® 255 çözeltilerinin hazırlandığı yerler veya kaplar mümkünse PE, PVC veya sert kauçuk gibi materyallerden olmalıdır. Alüminyum, bakır veya kaplamasız demir malzemeler dozaj sistemi için uygun değildir. Dozajlama yerinin mümkünse sirkülasyon giriş ve çıkışından uzakta olması sağlanmalıdır. Dozajlama yeri pompalara yakın olduğu takdirde çökmüş ve topaklanmış haldeki partiküller tekrar küçük parçalara ayrılabilir. Oluşan çökelti filtrelerle ortamdan uzaklaştırılır. pH değeri her çöktürme işleminden sonra kontrol edilmeli ve gerekirse 7,2–7,6 arasında olacak şekilde tekrar ayarlanmalıdır.

Ferrodor® 255 havuz suyunun pH değerini ve iletkenliğini değiştirmez.

Ambalaj: 20 kg

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Copyright © 2019 Tüm hakları saklıdır.