Adnan Menderes Blv. No:8/A

Çeşme / İzmir / Türkiye

0850 850 73 56

Bize Ulaşın

Ferrodor 254

Temel Uygulamalar:

Ferrodor® 254 havuz sularında askıda bulunan ve suya bulanıklık veren maddelerin (parçacıkların) çökmesini sağlayan bir üründür.

Genel Tanım:

Ferrodor® 254 % 20 poli alüminyum klorür içeren sıvı halde bir üründür. Ambalaj şekli 20 kg’lik plastik bidondur.

Fiziksel Özellikler:

Fiziksel hali: Sıvı

Rengi: Renksiz – hafif sarı

pH (%1): 2,5-4.0 (20 C)

Yoğunluğu: 1.0-1.2 gr / cm3

Suda çözünürlüğü: Suda çözülür.

Kullanım Şekli ve Dozaj:

Bu ürün doğrudan havuz suyuna tatbik edilmeyip havuz suyunun filtrasyonu öncesi kullanılmaya uygundur. Havuz suyunda kullanım sırasında oluşan askıdaki katı maddeler, organik kaynaklı yağlar, inorganik kökenli silikatlar ve tuzlar bulanıklığa sebep olmaktadır. Bu maddelerin çöktürülerek dip süpürgesi ile havuzdan uzaklaştırılması gerekmektedir. Ferrodor® 254 tek başına kullanıldığı gibi, çöktürmeyi hızlandırıcı olarak Ferrodor® 250 ile beraber de kullanılabilir. Yaklaşık kullanım miktarı 50–100 gr/10 m3 tür ve %10–20 lik seyreltilmiş çözelti şeklinde havuz suyunaeklenebilir. Ürün için en uygun pH değeri 7,2–7,6’dır. Sirkülasyon sistemi ilaveler sırasında çalışır.

Ferrodor® 254 çözeltilerinin hazırlandığı yerler veya kaplar mümkünse PE, PVC veya sert kauçuk gibi materyallerden olmalıdır. Alüminyum, bakır veya kaplamasız demir malzemeler dozaj sistemi için uygun değildir. Dozajlama yerinin mümkünse sirkülasyon giriş ve çıkışından uzakta olmassı durumda olmalı ve yeterli sirkulasyondan sonra durdurulup bir süre beklenmelidir. Dozajlama yeri pompalara yakın olduğu takdirde çökmüş ve topaklanmış haldeki partiküller tekrar küçük parçalara ayrılabilir.Oluşan çökelti filtrelerle ortamdan uzaklaştırılır veya vakum (dip süpürgesi) sistemi ile alınır. pH değeri her çöktürme işleminden sonra kontrol edilmeli ve gerekirse 7,2–7,6 arasında olacak şekilde tekrar ayarlanmalıdır. Daha sonra filtreler tekrar çalıştırılır. Filtreler kapasiteleri dolup ters yıkama gerekene kadar sürekli çalıştırılmalıdır.

Ambalaj: 20 kg

Copyright © 2019 Tüm hakları saklıdır.