Adnan Menderes Blv. No:8/A

Çeşme / İzmir / Türkiye

0850 850 73 56

Bize Ulaşın

Ferrodor 200 G

Temel Uygulamalar:

Ferrodor® 200 G yavaş çözünen, aktif klor bazlı, kireç ihtiva etmeyen, sürekli klorlama yapabilen ve yüzme havuzu sularının dezenfeksiyonunda kullanılan bir ürünüdür.

 Genel Tanım:

Ferrodor® 200 G etken madde olarak % 100 triklorizosiyanürik asit ihtiva eden bir dezenfeksiyon ürünüdür. Görünümü beyaz, granül şeklinde olup aktif klor oranı max. % 90’dır.

Uygulama:

Ferrodor® 200 G yavaş çözünür ve uzun süre aktif klor vererek havuz sularını dezenfekte eder. Bu sayede sürekli klorlama sağlanmış olur. Aktif klor kimyasal özelliği sayesinde bakterileri kısa sürede öldürür, virüsleri etkisiz hale getirir, organik kirlilikleri oksitleyerek temizler ve yosunlaşmayı önler.

Aktif klorun etkinliği, kirlilik miktarının yanında havuz suyunun pH değerine de bağlıdır. Optimum dezenfeksiyon için, sudaki kirlilikler çöktürüldükten sonra filtre edilerek uzaklaştırılmalı ve pH değeri 7.2-7.6 arasında tutulmalıdır.

Ferrodor® 200 G havuz suyunun pH değerini değiştirmez. Suyun sıcaklığı dezenfeksiyon etkinliğini değiştirebilir. Sıcaklığın yükselmesiyle beraber aktif klorun mikroorganizmalar üzerindeki etkiside yükselir. Aynı zamanda yüksek sıcaklık bakterilerin daha iyi üremesine neden olduğu için dezenfeksiyon maddesinin etkinliğinin hızlanması bir avantaj sağlamaktadır. Ancak yüksek sıcaklığın dezavantajıda vardır: Yüksek sıcaklıktaki suda aktif klorun bir miktarı kullanılmadan uzaklaşabilmektedir.

Havuz suyunda aktif klor miktarı peryodik olarak ölçülmelidir. Yaklaşık olarak 0.5 gr/m3 aktif klor ideal değer olarak kabul edilir. (Kapalı havuzlar 0.2-1.5 gr/m3, açık havuzlar 0.3-2.0 gr/m3)

Ferrodor® 200 G havuza verilirken skimmer veya başka bir dozaj sistemi kullanılabilir. Yüzen dispenserler vasıtası ile direkt havuz yüzeyine verilmesi en uygun dozaj şeklidir.

Klor tabletleri ağartıcı etkilerinden dolayı direkt olarak suya katılmamalıdır. Havuz suyunun pH değeri 7.2-7.6 arasına getirildikten hemen sonra havuzdaki aktif klor oranı istenen seviyeye getirilir. Ferrodor® 200 G hergün 100 m3 suya 100-200 gram ilave edildiğinde havuzun kullanım kapasitesine bağlı olarak etkili bir dezenfeksiyon sağlar.

Etkili olduğu mikroorganizmalar:

Ceriodaphnia sp., Daphnia magna, Gammarus fasciatus, Nitocra spinipes, Physa integra, Goniobasis livescens, Lymnaea emarginata Angulata, Helisoma trivolvis, Chlorophyceae, Chlorella sp., Dunaliella sp., Dunaliella tertiolecta,

AMBALAJ : 10 kg-50 kg Plastik Fıçı       

Copyright © 2019 Tüm hakları saklıdır.